Efendi 2 ve Palavralar/BEYAZ TÜRKLERİN BÜYÜK YALANCISI: SONER YALÇIN EFENDİ

Makale: BEYAZ TÜRKLERİN BÜYÜK YALANCISI: SONER YALÇIN EFENDİ
Kaynak:doguturkistan.net

 Moda ismiyle araştırmacı gazeteci Soner Yalçın’ın Beyaz Türklerin Büyük Sırrı : Efendi isimli kitabı vitrinleri süslüyor. Türkiye gibi normalde kitap okunmayan, sadece popüler olan kitapların satıldığı ancak okunmadığı bir ülkede, Soner Yalçın’ın kitabı bir anda 20 baskıya ulaştı. Malum medyanın müthiş desteği ile Efendi 100,000 den fazla sattı. Önce Soner Yalçın’a bir bakalım. Kimdir, nedir onu bu kadar popülerleştiren. Soner Yalçın’ı araştırmacı gazeteci kimliğiyle edebiyatımıza kavuşturan (!) ve ondaki derin cevheri ilk keşfeden Perinçek’ti. Aydınlık gazetesinde çalışan Soner Yalçın, ilk propaganda eğitimini Doğu Perinçek’ten almıştır. Daha sonra 1999 yılından itibaren peşpeşe çıkardığı, Öteki Erbakan, Reis, Binbaşı Ersever’in İtirafları, Bay Pipo gibi çok satan kitaplarla ön plana çıkmıştır. Müthiş araştırmacı gazeteci melekeleri keşfedilen Yalçın, Doğan Grubu’na bir sıçrama yapmış ve Radikal Gazetesi’nde Uğur İpekçi mahlasıyla yazılar yazarken Teşkilatın İki Silahşörü kitabını yine Doğan Yayıncılık’tan çıkarmıştır. Bu dönemde CIA tarafından kurulan Habertürk Grubu’na da destek veren Soner Yalçın, Uğur İpekçi mahlasıyla burada da yazılarına devam etmiştir. Son olarak Kurtlar Vadisi dizisine danışmanlık yapan Soner Yalçın, daha önceki tüm kitaplarında kafasından uydurduklarını yazdığı için, bir televizyon dizisine senaryo yazma konusunda son derece başarılı olmuştur. Doğu Perinçek ve Habertürk gibi hep belirli yabancı istihbarat kuruluşlarının maşası olmuş kurumlarda çalışan Soner Yalçın için, kendisi gibi bir başka medya maydanozu Tuncay Özkan, Teşkilatın İki Silahşörü kitabının tamamen hayal mahsulü olduğunu ve Soner Yalçın’da kendisine anlatılan her yalana kandığını söylemiştir.

İşte bu Soner Yalçın, büyük bir reklam kampanyasıyla Türkiye Sabetaycılarını anlatan bir kitap yazmıştır. Son derece zekice bir taktikle kimseye açıkça dönme demeden herkesin dönme olduğunu iddia etmektedir. Hatta bir ara iyice çılgınlaşıp, Başbuğ Türkeş’in bile sabetaycılar ve yahudilerle yakın ilişkisinden bahsetmektedir. Cennetmekan Başbuğ’umuzun ilk adının Hüseyin olduğunu söyleyip, buradan Kadiri şeyhi Küçük Hüseyin Efendi’yle bağlantı kurup, Küçük Hüseyin Efendi’ye Üzeyir Garih’in de bağlı olduğunu anlatmaktadır. Eceli gelen köpek cami duvarına işermiş diye çok güzel bir atasözümüz vardır. Birden aklıma geldi işte.

Soner Efendi’nin bu saçmalıklarını bir tarafa bırakıp, Atatürk’ten Menderes’e, Dr. Tevfik Rüştü Aras’dan Halit Ziya Uşaklıgil’e, Fatin Rüştü Zorlu’dan Fevzi Çakmak Paşa’ya, nerdeyse İttihat ve Terakki Partisi ile Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştiren tüm sivil ve askeri unsurları sabetaycı ilan etmesine dikkat çekmek istiyorum. Kitabında ısrarla sabetaycıların Türklük bilincine sahip olduğunu savunan Soner Efendi, Moiz Kohen isimli yahudinin Tekinalp ismini almasının altını çizmektedir. Ülkemizdeki Ermeni ve Rum kökenli vatandaşların aksine yahudi ve dönme nüfusun Türk milliyetçisi olduğu iddia edilmektedir. Kitabın tamamında ısrarla sabetaycıların Türk milliyetçisi olduğu, Türkiye’nin menfaatleri için çalıştıkları anlatılmaktadır.

Son yıllarda sabetaycılar hakkında çıkan kitap ve makalelerden sonra, Soner Yalçın Efendi bu kitabıyla sabetaycıların mazlum (!) yönünü ortaya çıkarmaktadır. Kitabın amacı halkımızın gözünde dönmelere prestij sağlamaktır. Hemen bir başka atasözümüz geldi aklıma, şecaat arzeden merd-i kıpti, sirkatin söylermiş. Son günlerde ağızlarından salyalar saçarak Türk İslam Ülküsü’ne dil uzatan Türkçü geçinen şarlatanların da ne soydan geldiğinin ispatı olmaktadır kitap.

Her ülkücünün bol miktarda okuması gerektiğine inanırım. Ancak okunacak kitapların da doğru seçilmesi gerekmektedir. Gri propaganda yaparak kafaları karıştıracak kitaplarla vakit geçirmeye gerek yok. Bu nedenle Soner Yalçın Efendi’nin kitabını almamanızı tavsiye ediyorum.

Turgut Alp Lapalı

 

Reklamlar

The URI to TrackBack this entry is: https://kendihalinde.wordpress.com/2006/07/27/efendi-2-ve-palavralar-4/trackback/

RSS feed for comments on this post.

2 YorumYorum bırakın

  1. Ne salak işlerle uğraşıyorsunuz. Kökenleri yahudi olsa ne olmasa ne, yaptıkları önemlidir. Bunlar casustur diyen ve son 100-150 yıl hariç nereden geldiği belli olmayan kafasızların kaçı acaba bu gruba dahildir farkında olmadan..

  2. Kitap efendi çok kaliteli. çok memnun oldum. http://www.ucuncubinyil.com/


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: