Soner Yalçın Efendi’nin Yalancı Nöro-Transmettirliği

Soner Yalcın Efendi’nin Yalancı Nöro-Transmettirliği

(Sinyal iletimi sağlayan maddeler)

İnsan vucudunda sinir kas kavşağında nöro-transmettirler(ACH,Noradrenalin gibi) veziküllerden(kesecikler) salgılanır Bu maddeler parasempatik ve sempatik sistemin tabii maddeleridir.

hhhhg

Eğer vucuda nöro-transmettirlere benzeyen maddeler verilirse sinir uclarında veziküllerde birikir ve tabii maddelerin yerini alırlar.Mesela sinire bir uyarı gelince noradrenalin yerine vucuda daha önce verilmiş sentetik madde veziküllerden salgılanır.Fakat fonksiyon görmez.Böylece noradrenalinin fonksiyonunu engellemiş olur.Noradrenalin salınmaz.Sistem bloke edilmiş olur yani sabote edilir.

Bu taklit mekanizması toplumun psikolojik, sosyolojik, tarihi ve kültürel yapısında uygulanmaktadır.Soner Yalçın Efendi de aynı işlevi Hem Efendi hemde Efendi-2 kitabı ile görmüştür.

Yıllarca “Aydınlık” ve “2000’e doğru kadrolarında yazan zat şimdi Türk Milletinin sözde savunuculuğunu yaparcasına taklit bir kimliğin ve kişiliğin arkasına gizlenmektedir.Kitaplarının arasına serpiştirdiği çok az doğrularla büyük yalanlarını sayfalar dolusu milletimize okutmaktadır.Tam bir yalancı nöro-tansmettirdir.Böyle kitapların ve dünkü Marksist ve Maoist bir takım gurubların bariz bir şekilde oynadıkları sözde milliyetçi tiyatro çoğunluk tarafından anlaşılamamaktadır.

Mao yıllar önce “propaganda silahsız savaş,şavaş ise silahlı propagandadır” demişti. Hadiseleri çarpıtarak indirekt(dolaylı)bir propaganda tekniği ile Soner Yalçın Sabatayistlerin reklamını yapmakta aynı zamanda Türk Milletinde ve Türk Milliyetçilerinde kendi değerleri ve insanları üzerine şüpheler oluşturmak istemektedir.Bu arada İslam Dünyası veTürk Milletinin bağrından çıkmış siyasetçi ,devlet, adamı, düşünür, mutasavvıf, edebiyatçı bir çok insanımızı ise şu veya bu şekilde kurgulama yöntemi ile Yahudilikle veya sabatayistlikle ilişkilendirmektedir.

Suret-i Haktan görünüp dil uzatmadığı kim kalmıştır ki?Tasavvuf adeta Yahudilerin ve sabatayistlerin eseridir.Yeryüzünde Kabaladan başka mistik eser neredeyse yoktur.Osmanlıdan Milli Mücadeleye Cumhuriyete her şey Onların sayesinde olagelmiştir.

Türk Milliyetçiliğinde ne kadar büyük insan varsa Soner Efendi’ye göre dönmedir.Mevlevilik Bektaşilik Melamilik sabatayistlerle varolagelmiştir.İbn-i Arabiden Niyazi mısriye Muhammed Nur’a kadar mutasavvıf kitabın satırlarındaki cambazlıkla sürekli İslamın dışına çekilmeye çalışılır.Bu arada kah Türkçüleri tutuyor  görünür kah Türkçülere demediğini bırakmaz. Sürekli tutarsızlık ve zorlamalarda işin cabasıdır.

Kitabın eleştirisi tutatsızlığı belge belge ortaya konmak istenirse gayet berrak bir şekilde yapılabilir.fakat kendime ve siz genç arkadaşlarıma soruyorum.Buna değermi?

O’nun çamur attığı insanlarımızı kendimiz okursak nasıl bir pusu nasıl bir kültürel tuzak ile karşı karşıya olduğumuzu anlarız. Samiha Ayverdi’ye olmadık suçlamalarda bulunan ,Nihad Sami Banarlı’ya militan diyen Soner Yalçın bu insanlara bu sözleri kullanma hakkını nerelerden alıyor.Milli Mücadelede Özbekler Tekkesinin işlevini küçük gösterecek kadarda kendileri Türk büyüklerinden(!)

Mevlevilik,Bektaşilik veNur Arabi Ekolü hakkındaki yüzeyel bilgilerle okuyucuyu aldatması ise ayrı bir cehalet örneği.

Bu kitap Türk milleti şuurlandırmak ve bilgilendirmek maksadıyla kaleme alınmamıştır.Aziz Milletimizin direnci (İmmün sistemi) yok edilmek üzere hazırlanmıştır.Kitabı dikkatli nazarlarla okuduğumuzda bunu teşhis ve tesbit edebiliriz.

İnsan vücudunda Akyuvarlar(lökositler)imha edilirse vucut mikroorganizmalara karşı savaşamaz.Türk toplumunun gençleri , aydınları zihin planında düşünce planında baskılanmak istenmektedir.Eğer vücudumuzun kemik iliği baskılanırsa nasıl savunmasız kalırsak.sosyal propaganda teknikleriyle de Millet savunmasız bırakılmak istenmektedir.

Seçici,tenkidci,analiz edici insanlar olmalıyız.Türk-İslam Medeniyeti Soner Efendinin zan ettiği gibi çok kolay kurulmadı.Her değere saldır ve yok et.Hala nefsinin köklerinden atamadığı “bilimsel ideolojisini”söylemlerini dinliyor.Yahut birilerini iyi dinliyor fakat çok kötü yazıyor.Gerçek yüzünü gerçeği görmeye talip olanlar görür.

 Tanrı Türk milletinin Daima yar ve yardımcısı olsun.O’nu yaratılışın gayesi Hz.Muhammed’in(O’na selam olsun)hatırına Kainatlara armağan olacak kıvama getirsin.

 Hilmi Özden

Not: Efendi tabiri kültürümüzde ve dilmizde kullanıla gelmektedir. Münevver Ayaşlı’da bu kelimenin sabatayistlerde çok kullanıldığını ifade eder. Tabii Soner Yalçın Münevver Eyaşlıyı’da Malum konu ile ilişkilendirmeye çalışır. Tabii daha önce Efendi kitabında Atatürk üzerinde de sağlıksız zihin yürütmelerle ağzındaki baklayı yarı çıkarır yarı çıkarmaz ve şüpheler uyandırıp durmuştu. Maalesef bu kitabında da bu huyundan vazgeçmemiş. latife hanım ve ailesi Menderes ve ailesi zaten kayıtsız şartsız sabatayist yapılıp geçilmişti. Atatürk Nutuk’da ve konuşmalarında o günkü konuşma dilimizde yaygın olarak kullanılan efendi, efendiler hitabını çok kullanır.Peygamberimize hitaben kullanırken bile bir sakınca görmemişizdir.Bu Büyük Millet olmanın ahengi ve güvenidir.

Ayhan Songar (yazar’ın suçlamadığı insan Türkiye’de kalmadığı için Ayhan Songar’da ondan nasibini almıştır.)Dil ve Düşünce isimli eserinde efendi kelimesinin Rumca dan geldiğini etimolojik ve semantik olarak açıklar.. Soner Efendi bunu daha iyi araştırsa iyi olurdu. Çünkü çok bilimsel görünmek isteyenler az bilimsel olanlardır.

Zamanın birinde çok uzak değil 1400 sene önce Resuller Resulu hakkında demişlerdi ki

Yahudi din adamlarından dinlediğini anlatıyor. Halbuki o Hz. Adem’den beri pırıl pırıl gelen İslam’ı anlatıyordu. Soner Yalçın Biraz Tao biraz Budist metinleri, Upanişadlar okusaydı İslam Tasavvufunu hangi kalıba sığdırırdı? Ne o metinleri anlar ne İslam Tasavvufunu. Önce Gözlerine bağladığı Kabala merakını çözsün. Tabii sözlerim Kabalayı küçük görmek değil O da Tarihin değerli metinlerinden. Fakat biraz daha okuyup düşünmesi gerekir. Tabii sadece önüne O konmadıysa.

http://www.temizeller.net/temizhaber/detay.asp?hid=363

Reklamlar
Published in: on Eylül 12, 2006 at 6:53 pm  Comments (3)  

The URI to TrackBack this entry is: https://kendihalinde.wordpress.com/2006/09/12/soner-yalcin-efendi%e2%80%99nin-yalanci-noro-transmettirligi/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 YorumYorum bırakın

 1. Bu konuda yazılmış okuduğum en mesnetli eleştiri yazısı idi . Tebrikler.
  Ayrıca sorulabilecek başka sorular da var.
  -Yazarın kitaplarını yayınlayan Doğan Kitap kimindir?
  -İlk kitapta ısrarla Atatürk’ün etrafındaki herkesi dönme olarak belirtip, sadece kendi aralarında evlilik yaptıklarını üstünde zıplayarak yazdıktan sonra neden Atatürk’ün de bir zwi takipçisi olduğunu söyleyemiyor bu cesur(!) yazarımız. Ben böyle düşündüğüm için değil ama işin içinde Atamızı karalama amacının da olduğu çok açık…

 2. (Böyle kitapların ve dünkü Marksist ve Maoist bir takım gurubların bariz bir şekilde oynadıkları sözde milliyetçi tiyatro çoğunluk tarafından anlaşılamamaktadır.)
  Kesinlikle katılıyorum.Son zamanlarda Soner yalçınla doğu perinçeğin arasının açıldığı tamamen safsata.Aydınlık Soneri MİT çi olmakla suçluyor(Ayrıca Mit bu devletin bir kuruluşudur ve mitçi olmak suç değildir.Milletin de buna inanmasını istiyor.Soneri eski kimliğinden kurtarmaya çalışıyorlar.Hayır soner hala perinçeğin adamı ve iyi bir gri propagandacı.

 3. soner yalçın bu kitapta Atatürk’e mustafa kemal diye hitap ediyor başka şahıslara da örneğin inönüye de paşa diye hitap ediyor.Gizliden gizliye Atatürk’e sabetayist yakıştırması yapıyor.Atatürk’e hakaret eden sözde aydına diyecek söz bulamıyorum Allah’ından bulsun…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: