Şu Sabatay Olayı

 

Yazar LERMİOĞLU at 27. Kasim 2006 20:30:16:

Şu Sabatay olayı zihinleri karıştırıyor.
Şanlı tarihimiz ve bu tarihin kahraman komutanları ile ilgili önüne gelen aklına eseni söylüyor.
Yalçın Küçüğe ve afdostlarına bakarsanız meşhur olan bütün sanatcılarımız, yazarlarımız, adalet mekanizmasının üst kademesi, dış işleri bakanlığı, Emniyetin ve hatta ordunun üst kademesi hep sabatay.
Paranoyaya dönüşmüş iş artık.
Peki ama Sabatay kime denmeli?


Diyelimki üç beş göbek öteden bir insanın dedesi sabatay veya Yahudi.
Bazılarının bundan haberi bile yok.
Biz araştırdık senin 5. deden aslında Moiz ve sende Sabataysın veya yahudisin.
Ya tamam ama ben Türküm ve dedemin böyle olduğunu sizden duyuyorum olurmu böyle şey? Desede Yok kardeşim sen Türk hele Müslüman olamazsın demek ne derece doğruyu söylemek olabilir ve o insanları rencide etmiş olmazmıyız?
Osmanlı İmparatorluğu gibi büyük bir devletin içinde insanlar mutlaka karışmışlardır.
Hele Anadolu gibi medeniyetlerin köprüsü olan bu topraklarda her hangi bir ırkın saf kalması doğal değildir.
Tarihte bilinen ve Sabatay olduğu söylenen insanları ele alıyoruz.
Ben inşallah müslümanım Sabatay olduğu söylenen insanların yaptıklarına baktığımda görüyorum ki benden daha Müslümanlar ve bu memlekete tartışılmaz hizmetleri var.
Alın bir Gaziosman Paşayı. Hasan Tahsini örneğin mezarı Bülbülderede diyor YK, gittim baktım değil sadece sembolik bir taş var cesedini bulamamışlar ki.
Salih Omurtak paşa Türklerin Bulgaristanda soykırıma uğramaları üzerine Birliklerini alıyor Bulgaristan üzerine yürüyor. Edirne dolaylarında zor durduruluyor. Bunu Bulgaristandaki Türkler için yapıyor. Adam Türk artık Sabatay demenin alemi varmı?
Ya Rauf Orbay hasta tedavi için yurt dışına gönderilmesi gerek ama ödenek yok. İsmet paşa kendi cebinden tedavi masraflarını karşılayacak ama küsler yani Raif paşa onun yardımını kabul etmez. Rauf paşaya paranın İsmet paşadan değil devletten geldiğini söyleme kararı alarak devletin kendisini tedavi için Amerikaya göndermek istediğini söylediklerinde hiç tereddüt etmeden red ediyor ve yaşlı olan kendisine devletin para harcamasına deymeyeceğini söylüyor. Şimdi bu adam Sabatay ve Müslüman değil ulu gökleri kendine tanrı edinen Yalçın Küçük ve şürekası kıymetli bir Türk aydını.
Bunu kabul edebilirmiyiz?
Emel Sayın ben Türküm diyor. Hatta Peygamber efendimiz sav soyundan geldiğini öğrendiğinde bunu taşıyamayacağı heyecanıyla titriyor.
Yo gardaşım senin 5. göbekten deden Sabatay sen Müslüman değilsin ve olamazsın diyoruz. Bu doğru geliyormu size? Onu incitmeye kimin hakkı olabilir?
Onomastik diye bir bilim üretiliyor.
Oysa soyadı kanunu çıktığında gazetelere alınabilecek soyadları listeleri basılmış ve halk oradan soy adı seçmiş şimdi nasıl bu bilimi uygularsınız.
Bir insan müslümanım diyorsa müslümandır onu kabul etmeme gibi bir hakkımız varmı?
Artık Türkleşmiş, müslüman olmuş insanları incitmeye çalışmayı ahlaki ve insani buluyormusunuz? Yakındır Kazım Karabekire bulaştıracaklar.
Elmalılı İsmail Hakkı uğraşmış didinmiş Tefsir yazmış. Yok olmaz o Sabatay. Tefsiri doğrumu? Doğru o halde problem nerede? O sabatay işte. Torunu Okan Bayülgen.
Bence bir oyunun içindeyiz. BOP denen projede İsraile vatandaş devşirmeli buna uğraşılıyor.
Varlık vergisini çıkaran ve uygulayan hükümetin dış işleri bakanı Teyfik Rüştü Aras ve işin mimarının bir Sabatay olduğunu YK dan öğreniyoruz.
Peki neden kendi soydaşlarına da uyguladılar bunu?
Kurulacak İsrail devletine sermaye ve insan gerektiği için olmasın?
Kaç kişi İsraile sermayeleriyle birlikte gitti acaba?
Kürtleride kullanma peşindeler.
Propaganda şu : Zaten Türk yok, Kürtleride genetik olarak araştırdık Yahudilere yakın çıktılar tamam iş bitti.
Onların bir planı olabilir tabii.
Ancak unutulmaması gereken Allah CC planları bozucudur.
Biz de bu oyuna gelmemeliyiz. Dikkat etmemeliyiz anlamında değil bu dediğimYazar Yılmaz Demircioğlu at 28. Kasim 2006 00:26:21:

Su makaleye cevap olarak: SABATAY OLAYI yazar LERMİOĞLU at 27. Kasim 2006 20:30:16:

—- “Varlık vergisini çıkaran ve uygulayan hükümetin dış işleri bakanı Teyfik Rüştü Aras ve işin mimarının bir Sabatay olduğunu YK dan öğreniyoruz.”

*******************************************************************************

Varlık Vergisi; 11. Kasım 1942’de çıktı, 5 Mart 1944’de iptal edildi.. Bu süre içinde Milli Şef İnönü’nün Dışişleri Bakanları ; Şükrü Saraçoğlu ile Numan Menemencioğlu’ydu. Gazi’nin dışişleri bakanı Tevfik Rüştü Aras 4.3.1925 de göreve gelmiş, Gazi’nin öldüğü günün ertesinde Cumhurbaşkanı seçilen İnönü tarafından 11 Kasım 1938 de sanki tabakhane ameli varmış gibi acilen görevden alınmıştır.. Yalçın Küçük hoca senin dediğini yazmışsa bu durum Yalçın Küçük hoca’nın sağlığı açısından vahimdir. O zaman bu 2. oldu, şimdilik…

***************************************************************************

— “Rauf Orbay hasta tedavi için yurt dışına gönderilmesi gerek ama ödenek yok. İsmet paşa kendi cebinden tedavi masraflarını karşılayacak ama küsler yani Raif paşa onun yardımını kabul etmez. Rauf paşaya paranın İsmet paşadan değil devletten geldiğini söyleme kararı alarak devletin kendisini tedavi için Amerikaya göndermek istediğini söylediklerinde hiç tereddüt etmeden red ediyor ve yaşlı olan kendisine devletin para harcamasına deymeyeceğini söylüyor.”

**************************************************************************

Kaynağını rica etsem.. Çünkü benim belleğimde kalan kişi R. Orbay değildi..
Yanılabilirim…

Yazar LERMİOĞLU at 28. Kasim 2006 02:45:05:

Su makaleye cevap olarak: Cvp: SABATAY OLAYI yazar Yılmaz Demircioğlu at 28. Kasim 2006 00:26:21:

1. Yanlış hatırlamıyorsam tekelistandaydı tekrar bakacağım ama olayı böyle anlatıyordu bu kesin.
2.Atatürkle ilgili bir kitapta okumuştum çok oluyor. Okuduğumda etkilenmiştim bu yüzden böyle yazdığına eminim.
Siz nasıl hatırlıyorsunuz bu olayı? Kişi farklımı?

Yazar akt at 27. Kasim 2006 21:12:58:

Su makaleye cevap olarak: SABATAY OLAYI yazar LERMİOĞLU at 27. Kasim 2006 20:30:16:

Sevgili Lermioğlu;

Bu konuyu bir Üniversitemizin Tarih Kürsüsü başkanı ile geçen yıl 2 saate yakın konuştuk. Kendisi gerçekten vatansever bir insan. Ben konuyla ilgili olarak kendisine 3 soru sordum. Cevapları yaklaşık 2 saat sürdü.
Sorular şunlardı;

1- Sabataylar kendilerini neden deşifre etme ihtiyacı duydular?
2- Derin devlet dediğimiz yapı içerisinde Milli bir grup var da Sabatayları onlar mı devşirdi?
3- Deşifre olayı dış mihraklı olabilir mi?

Bu sorulardan sonra bir de 4. soru sordum ki Hocamız bu soruyu o 2 saatin yaklaşın 1,5 saatinde cevapladı.
Konu aşağı yukarı senin dediğin gibidir. SABATAİSTLER olayı SİYONİSTLERİN Türk Devletine karşı tarihteki en büyük provokasyonlarından biridir. Endonezya’da uygulamaya konulan plan BOP’un önündeki engelleri kaldırmak için şimdi Türkiye’de uygulamaya konmuştur.
Konu hakkında daha ayrıntılı görüşebiliriz ancak bazı şeyleri burada tartışmak istemiyorum.
Mustafa’da zannederim benim e-Mail adresim olacak. Bir mil atabilirsen konuyu daha ayrıntılı olarak tartışabiliriz.

Burada güya demokrat ve hümanist olanlar iş SABATAİST’lik konusuna gelince hemen GENETİK IRKÇI olabiliyorlar.
İnsanların kökeni beni asla alakadar etmez ama bu tür olayları bu sitede tetikleyenlerdenbirinin Ermeni diğerinin de Siyonizme uşaklığa soyunan bir Musevi olması kuvvetle muhtemeldir.

Yazar Yılmaz Demircioğlu at 29. Kasim 2006 23:51:04:

Su makaleye cevap olarak: Cvp: SABATAY OLAYI yazar LERMİOĞLU at 28. Kasim 2006 02:45:05:

“Rauf Orbay hasta tedavi için yurt dışına gönderilmesi gerek ama ödenek yok. İsmet paşa kendi cebinden tedavi masraflarını karşılayacak ama küsler yani Raif paşa onun yardımını kabul etmez. Rauf paşaya paranın İsmet paşadan değil devletten geldiğini söyleme kararı alarak devletin kendisini tedavi için Amerikaya göndermek istediğini söylediklerinde hiç tereddüt etmeden red ediyor ve yaşlı olan kendisine devletin para harcamasına deymeyeceğini söylüyor. Şimdi bu adam Sabatay ve Müslüman değil ulu gökleri kendine tanrı edinen Yalçın Küçük ve şürekası kıymetli bir Türk aydını.”
***********************
Hasan Pulur yazmıştı, sanırım 4-5 sene kadar önceydi. İsim Rauf Orbay değildi. Gazi’nin ve haliyle İsmet Paşa’nın silah arkadaşlarından bir paşa (Kazım Özalp mi desem Kazım Dirik mi desem, bulamadım) kanser olur. O yıllarda radyoterapi yeni yeni İngiltere’de uygulamaya alanına girmiştir. Paşa’yı İngiltere’ye göndermek isterler, durum yukarda sizin belirttiğiniz gibi olur.
Paşa: “Ben bu fakir fukara milletimin parasını, kendi tedavim için harcayamam. Kaderim neyse odur, yurtdışına gitmiyorum” der..

Sayın Lermioğlu, yazının aslına ulaşamadım..
Selamlarımla

Y.D.

http://f16.parsimony.net/forum28507/messages/163062.htm

Yazar akt at 30. Kasim 2006 14:20:38:

SABATAYLAR ve SABATİSTLER olayının gündeme gelmesinin bir çok sebebi vardır. Ancak asıl sebep BOP projesini gerçekleştirmektir.
Yahudilerin Arz-ı Mevdud gibi bir davaları vardır ve bunun için hemen her silahı kullanmaktadırlar. Evanjelistlerin “Dünyayı kıyamete hazırlama” senaryosu bile bu planın bir parçasıdır.
Yahudilerin tüm dünyadaki nüfusları 22 milyon civarındadır. Arz-ı Mevud’u gerçekleştirseler bile bölgeye hakim olmaları mümkün değildir. Bu sebeple bölge insanlarından Yahudi devşirmeye çalışıyorlar. Bu sebeple genetik olarak öz kardeşleri Filistinlilerden daha çok Kürtlerle yakın olduklarını iddia ediyorlar. Bu sebeple İslam’ı ve Türklüğü seçmiş olan insanlara Sabataist diye saldırıyorlar.
Bu saldırıların bir başka amacı da Türkiyede yaşayan Yahudi Musevilerin servetlerini İsrail’e aktarmalarını sağlamak.
Üzeyir Garih’in öldürülme sebeplerinde biri de bu olabilir.
Amaçları Türkiye’yi BOP karşısında güçsüz kılmak.
Bugün PKK olayı, Ruhban Okulu gündeme getiriliyor. Gelecekte PKK’nın görevini aynı bölgede Ermeniler alırsa hiç şaşırma.
Bütün plan bunun üzerine.
SABATAİSTLER hangi ülkenin vatandaşları olduklarının kararlarını vermişler. Ancak BOP’un arkasındaki Siyonistler Türkiye’deki Sabataistlere uyguladıkları baskı ve YK, SY gibi kiralık kalemler ile Türk ve Sabatayları çatıştırmak ve ülkede bir 6-7 Eylül olayı daha yaratmak istiyorlar.
Bu sebepledir DK ve Ali Korkmaz gibilerin her kutsala saldırmaları.
Cumhuriyeti kuran ideolojinin ve onu kuranların töhmet altında bırakılmasının sebebi de budur.
DK Sabataistlere karşı ama YK vasıtası ile güya bir kısmını da aklıyor. Atatürk’ün silah arkadaşlarından kimlerin Sabataist olduğunu bilmiyor mu?
Ali Korkmaz’ın astığı yazı dizilerini incelediğinde göreceksin ki amacı farklıdır.
Lozan’dan tut da Atatürk’ün şahsına saldılırları, Cumhuriyetin kurumlarına saldırıları, Türkiyede Türk yoktur saldırıları hep bu amaca hizmet etmektedir. Amaçları önce milletin kafasında soru işaretleri yaratmak sonra da şüpheye düşen bu insanları BOP adına devşirmek.
Bu sebepledir ki OZAN bozuntusunu bu kadar destekliyorlar.
Bunlar bir ekiptir. Farklı kimlikler giyen bukalemunlar gidbidirler.
Kimisi Dinci, Kimisi Atatürkçü, Kimisi Ateist kimi hümanist, hatta kimi de Türkçü görünse de hepsi aynı amacın kiralık beyinleridir.
Hangi makam ve mevkide olurlarsa olsunlar bunları kullanan bir siyonist el mutlaka vardır.
Burada ciddi yazmamamın sebeplerinden biri de budur.
Her türlü kutsala hakaret eden, hakaretini eleştiri ve fikir özgürlüğü gibi açıklamaya çalışan her kim olurssa olsun bu planın bir parçasıdır.
Adam diyor ki; “Ben şunalrı şunalrı yapmadım. İspat et!”
Yahu! Neyini sipat edeceğim?
O çok sevdiğini söylediğin devletinin halkının hangi değerlerine saygı duyuyorsun? Hangisini milletin dına sahipleniyorsun?
Mensubu olduğu milletine bu kadar yabancılaşmış birinin, hem de kendi milleitne küfredenlerle birlikte olması, adeta onların kıç yalayıcılığını yapması ne olduğunu göstermiyor mu?
İşte! Böyleyken böyle kardeş!
Ne kadar ciddi olmam gerekiyorsa o kadar ciddiyim.
Selam ile…

The URI to TrackBack this entry is: https://kendihalinde.wordpress.com/2006/11/29/su-sabatay-olayi/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 YorumYorum bırakın

  1. Dönmeleri incelerken karşı propagandist etkilerden uzak onlara yaklaşmamız gerekir.Bir kere esas soru şudur:Hangi dönme bu vatanı hançerlemiştir? Bundan şöyle bir sonuç çıkar,BÜTÜN DÖNMELERİ AYNI KEFEYE KOYAR İSEK TARİHİ VE AFFEDİLEMEZ BİR HATANIN İÇİNE DÜŞERİZ.Çanakkale’de Anafartalar’da yatan hiç dönme yok mu?Balkan harbinde savaşanların içinde yoklarmıydı?Aydınlanma döneminde bu ülkenin insanları cehaletten kurtulsun diyen dönmeler olmadı mı?Yaşadığımız modernizmin oluşumunda önemli paya sahip olmadılar mı?Peki fakirlik içinde kalan hiç dönme olmadı mı?Ya bu ülke gelişsin düzlüğe çıksın diyen?…Karşı olmamız gereken dünya güçlerine entegre olmaya çalışıp bu ülkeyi parsel parsel pazarlayanlar,ülkeyi hortumlamak için seferber olanlar,hiçbir ahlak kuralına uymadan kamuoyuna yaşayışlarını utanmazca benimsetmeye çalışanlar,kendi dinlerini saklı tutak için biz Atatürkçü’yüz deyip,imanlı insanlara karşı yoketmek politikası güdenler,ülkenin günlük sorunlarla önünü kapamaya çalışanlardır.Bu dönmelere kendi içlerinden bile tepkiler vardır.Bu tepkiyi gösterenler de ilk saydığım özelliklere sahip dönmelerin torunları ve çocuklarıdır.

  2. Sevgili Dostlar.
    05.05.2008 İnter-Turk forumu kapandı.

  3. biz akp hükümetinden kombassandaki


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: