Agarta, Agharti, Agharta ve Bir Evlilik Davetiyesi

Medya Agarta üzerinden en zayıf halkayı yakalamanın sevincini yaşarken, bir evlilik davetiyesi üzerine yazılanlar ise Agarta’ya öykünmenin şifrelerini taşıyor gibi…

Nasıl mı? Davetiye de yazdığı şekliyle şöyle:

Ezel zamanlarının birlikteliğine ant içilen Ruhların zamanından ruhlar dünyasının sonsuzluğuna kadar…Kozmos, Evren, Kainat ve Tanrı’nın izniyle…”

Bir de buna “Swastika Dövmeli Gelin” eklenince…Okültizmle karışık ne şaheser yorumlar çıkar kim bilir….

İşin içine “Shambala” falanda girince önce aşağıdaki link ziyaret edilip bilgi alınır, sonra istenildiği kadar agarta, magarta konuşmaya devam edilir…

Agarta yada Agharta yada Agartha İddaanameyi Nasıl Sulandırdı Yazısı

http://www.berzinarchives.com/web/en/archives/advanced/kalachakra/shambhala/mistaken_foreign_myths_shambhala.html

http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=77221

Bitti mi? Elbette bitmedi…www.iyibilgi.com arşivinden de birkaç okuyucu yorumu aktaralım:

AGARTA
Bir haç açılımı da benden: Evrenin anahtarı sembolü ve nazizmin gamalı haç sembolü

Bu gamalı haç İnsanlığın kullanmış olduğu en eski sembollerden biridir. Kayıp kıta MU kültürünün simgesidir. Mu da yaşayanlar insanlar zamanla dejenere olunca çıkar kavgaları başladı, bu iyi (agarta) ve kötünün (şambala) savaşına dönüştü, şambala yandaşlarının uygulamış olduğu korkunç kara büyülerle doğanın dengesi bozuldu ve kıta battı, oradan kurtulabilenler MU kültürünü değişik coğrafyalara taşıdılar. Eski mısır ve tibette Mu kültürünün bilgileri titizlikle saklandı. Peki nedir bu sembolun gizemi? Bu sembol evrenin anahtarıdır kısa adıyla, yani varoluşun dört ana kuvvetidir; ruh enerjisi,zaman enerjisi, fizik enerjisi ve hayat enerjisidir. Antik bilgilerde ateş,su, toprak ve hava adıyla geçer. Bu sembolun her bir parçasının bir anlamı vardır;

1- Şeklin ortasındaki daire mükemmeliyetin sembolüdür, eski mısırda tanrı ra’yı yani güneşi sembolize eder. Dinsel metinlerde dairenin içi yaradanı dışı ise yaradılmış olanı ve her ikisinin birliğini sembolize eder.
2- Dairenin ortasındaki şekil dört kuvvetin dairenin merkezinden ilk çıkışlarını gösterir. Birlikten çokluğa geçisin ilk adımıdır. Fizik evreninin ve varoluşun başlangıcıdır.
3- Birden çıkan dört kuvveti veya dört enerjiyi ifade eder.
4- Her bir kuvvetin ortasına konulan üçgenimsi çıkıntı kuvvetlerin aktif olarak çalışmakta olduklarını ve olacaklarını yani faaliyet sembolüdür.
5- Her kuvvetin içinde bulunan basamaklı şekiller merkezinden aldıkları gücün bağlantısını sembolleştirmektedir.

Şeklin tamamı ise varolan tüm evrenin sembolü konumundadır. Kuvvetlerin soldan sağa dönüşü göstermesi aynı zamanda evrenin gezegenlerin ve galaksilerin hareket halinde olduklarının bir işaretidir.
Kısaca bu sembol bizzat varoluşun ve varoluşu meydana getiren dört büyük kuvvetin sembolü olarak MU kültüründe şifrelendirilmiştir.
Gamalı haç ve hristiyanların haç işaretinin kaynağı buradan gelir.

Bütün bu gelişmeler Nazilerin bazı sırları ele geçirdiklerini ama karanlık güç olarak kullandıklarını gösterir. Bu bilgiler sayesinde kara büyü uygulamalarıyla halk kitlelerini ideolojilerinin peşinden sürüklemeyi başarmışlardır.

Aslında her şey thule efsanesiyle başlıyordu, thule efsanesinin kökenide kayıp bir uygarlığa dayanıyordu. Bu da nazizmin temelini oluşturuyordu. Bu efsane etrafında birleşen bir gurup thule adında gizli bir tarikat kurdular. Nazi partisinin yedi kurucusundan biri olan dietrich eckardt thule tarikatının temel felsefesini şöyle açıklıyordu. ‘thulenin tüm sırları eski bir uygarlığa dayanıyor:

İnsanoğlu ile dış zekalar arasında bulunan bazı aracı varlıklar, bu sırlara erenlere büyük bir güç kaynağı oluşturmaktadır. Bu güç kaynağı almanyayı dünyaya egemen kılacaktır, yine bu güç kaynağı geleceğin üstün insanının ortaya çıkmasını sağlayacaktır’’

Bu tarikatın üyeleri arasında rudolf hess, karl haushoffer,alfred rosenberg ve Adolf hitler gibi önemli isimler bulunmaktaydı. Bu insanlar olağanüstü sezgi ve yeteneklere sahiptiler.
İkinci dünya savaşının sonunda nazi karargahına girildiğinde 12 tibetli rahip cesediyle karşılaşıldı. Bunun açıklması, Nazilerin gizli öğretilerin olduğu tibetle ilişki içinde olduğu sonraları anlaşıldı.

Mu kıtasının yok oluşuna neden olan kara güçler (şambala) Nazilerin hizmetine geçmişti. Naziler inanıyordu ki bu güç sayesinde dünya ellerine geçebilirdi. Kısmen başardılar ama sonunda kendileriyle birlikte milyonlarca insanıda yok ettiler.
UygurKanSu / 16 Kasım 2007 18:50

SHAMBALA

Kabalacı’ların Metatronu Gamalı Sultan
UygurKanSu’nun verdiği bilgilere yeni açılımlar :

İnanılmaz ama NASA’nın uzay mekiklerinin birinin yolculuğundaki görev listesinde “Şamballa” da yer alıyordu. Araç, böyle bir yerin olup olmadığını uzaydan gözlemleyip araştıracaktı. Sonucu henüz bilmiyoruz ama anlaşılan “Şamballa”nın yerini merak eden ve cidden inanan birileri var gibi.

Bazı iddialara göre Agarti’yi kara büyünün şeytani gücü yönetmektedir. Metatron(1)un Gölgesi, karanlık bir güç olarak bilinir ve Sar Ha-Olam veya şeytan (Veya eski Mısır’ın yer altı tanrısı Set) olarak tanımlanır.

Nazi okült doktrinine göre, Aryan Süpermenlerin yaşadığı yer bu “Boş Dünya” idi. Hitler dünyanın içinin boş olduğunu biliyordu. Bu nedenle Tibet ve Gobi çölündeki bazı güçlerle temasa geçerek, Ortaasya’yı ele geçirmeyi düşünmüştü.

(1) Metatron: İbrani Kabala’sında göksel (semavi) araçlar Sekinah ve Metatron’dur. Metatron terimi gönderilmiş (haberci) ve aracı gibi anlamları içerir.

Demir Su / 16 Kasım 2007 19:11

Daha detaylı bilgi için tıklayınız: Ergenekon Agarta mı, Agartalılar Türk mü

*********

“Shambhala” (Şambala), “Dünyanın Kalbi”, “Yüce Ülke”, “Bilgeler Ülkesi” gibi çeşitli adlarla belirtilen Agarta teozofik ve ezoterik kaynaklara göre, önceki devrenin sonlarına doğru Mu ve Atlantis’ten göç eden bilim-rahipleri tarafından kurulmuş bir organizasyondur.

Önceleri beşeriyetle açık temas halinde olan bu organizasyon, bu devrenin koşullarından ötürü gizlenme gereği görmüş ve ikâmet yeri olarak birbirlerine tünellerle bağlanan, dağlar içindeki yeraltı kentlerini tercih etmiştir.

Agarta, dünya insanlığının tekamülünde sorumluluk sahibidir. İlahi Hiyerarşi’ye hizmet eder. Dünyanın Efendisi ve “Kutup” olarak ifade edilen ve “Brahatma” veya “Brahitma” adıyla belirtilen Agarta’nın lideri, Dünya’yı sevk ve idare eden İlahi Hiyerarşi’nin fizik alemdeki temsilcisidir.

1912’de Müslüman olduktan sonra Abdül Vahid Yahya adını alan; ezoterik, okült ve mistik konularda çok sayıda yapıtı bulunan Fransız asıllı Mısırlı düşünür ve yazar Rene Guenon’a göre tradisyonlarda “Kutsal Dağ”, “Dünyanın Merkezi” olarak ifade edilen yer, O’nun mekânıdır. Kimilerine göre, dünyanın tüm geçmişi, yitik kıtalara indirilmiş dinler ve kozmik öğretiler, Agarta arşivlerinde kayıtlıdır ve birçok peygamber (Musa, İsa), dinlerini kurmadan önce, bu arşivleri incelemişlerdir ki, bazıları burada ‘inisiyasyon’dan da geçmiştir.
Agarta’nın yeryüzüne açılan 7 (kimi kaynaklara göre 4) ana çıkış noktası bulunmakla birlikte, mağaralarda inzivaya çekilen bilgelerin ve mağaralarda etkinliklerini sürdüren bazı inisiyatik toplulukların Agartalılar ile ilişki içinde oldukları ileri sürülür.

Rene Guenon’a göre bu durum, en çok, Türklerin yaşadığı Orta Asya’da görülmektedir. Kimi yazarlara göre, Göktürk, Uygur ve Hun masallarındaki, “ataların kutsal mağaraları” ve bir mağaradan geçilerek ulaşılan “gizli ülke” inanışında Agarta’nın sembolizmi bulunmaktadır. Tibet tradisyonlarına göre, Agartalılar şimdiki devrenin sonunda dışarı çıkacak ve Agarta’nın lideri yeryüzündeki menfiliği yenecektir.

http://www.okultizm.com/genel/agarta.html

Reklamlar

The URI to TrackBack this entry is: https://kendihalinde.wordpress.com/2008/07/14/agarta-agharti-agharta-ve-bir-evlilik-davetiyesi/trackback/

RSS feed for comments on this post.

4 YorumYorum bırakın

  1. Yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum.Başarılar dilerim http://www.fikirkutusu.wordpress.com

  2. aklıma takılan yani eğer agartha ile gerçekten bi bağlantısı olduğuna inanılan ergenekon orgutu neden başarıya ulaşamamıştır?yoksa karşısında bu örgütü çözümlemiş daha büyük bi güç mü vardır??

  3. Agarta ile bağlantıda olmak şeytanla bağlantıda olmaktır.Böyleleri kaybetmeye mahkum.Binlerce yıldır aynı şeyler oluyor,ama biz insanlar tarihimizden bihaberiz.Aynı hataları tekrarlayıp duruyoruz.Örnek;eski Mısır.Firavunun en güvendiği rahipler aslında büyücüydü,Agarta denilen uygarlıkla bağlantı halindeydiler.Yazıda da bahsedildiği gibi hitler de aynı şeyi yaptı.Allah’ı terkeden şeytanın tuzağına düşer.Peki bu Agarta nerede?Öyle sanıldığı gibi yeraltında değil.Başka bir boyuta hapsedildiler(Bknz. Zülkarneyn(a.s.))Bizimle ilişkileri telepatik yolla oluyor.Medyum ya da büyücüler bunun da bir adım ötesine geçiyor.Kıyamete yakın hapsedildikleri boyuttan çıkıp dünyayı istila edeceklerini biliyoruz.Umuyorum yakın bir zamanda olmaz.
    Hak ile batılın mücadelesi bu.Allah’ın ipine sımsıkı sarılan kazanır,şeytanın tuzağına düşen mahvolur.
    Saygılar…

  4. ÖNCELİKLE YAZILANLAR İÇİN TEŞEKKUR EDER VE DEVAMINI DİLERİM BURADA ANLAŞILMAYAN OLAY EĞER AGARTA ERGENEKON İSE ERGENEKON DA BİR TURK DESTANI İSE NEDEN HALA BAŞARISIZ OLUNDUĞU VE EĞER BİR GÜÇ GEREKLİ İSE VE BİZ BU GUCU KENDİ İÇİMİZDE BULAIYOR İSEK NEDEN HALA AGARTA YARDIMINA İHTİYAÇ DUYULMADIĞI VE AGARTANIN HALA DESTEK VERMEDİĞİİDR BEN BİR DENİZCİYİM VE KUTUPLARDAKİ BOŞLUKLARIN VAR OLDUĞU VE BUZULLARDAKİ BİR KISIM BOLGENİN YEŞİLLİĞİNİ ORMANI OLDUĞUNU VE BOZULMADIĞINI BİLİYORUM AYRICA UZAYDAN ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARDA NASANIN İSMEDİĞİ İÇİN O ALANI SADECE BUZUL OLARAK GÖSTERDİĞİNİ ANLAYAMADIM EĞER ŞAMBALLA KOTULUGUN TEMSİLCİSİ İSE VE DAHA USTUN BİR DURUMDA İSE AGARTAYA KARSI SU AN HİÇBİR ŞEKİLDE
    İYİLİĞİN SİMGESİ AGARTANIN GUCUNDEN YARARLANAMAYIZ


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: